PRO GFR18V-25BH
Buskrydder
Bestillingsnummer 0.600.8D1.200
  • Effektiv kulfri motor, der leverer høj ydelse samt længere drifts- og levetid
View more
AMPShare.
i papæske 0 600 8D1 200
PRO GFR18V-25BH
Dit valg
Bosch GFR 18V-25 buskrydder med ledningsnet.
i papæske
Find en lokal forhandler
Inkluderet i denne udgave
  • Dobbelt skulderstrop
    Bestillingsnummer: F 016 L93 064
  • Papæske
  • Low Cut-spole
    Bestillingsnummer: F 016 800 704
  • Buskrydderknivsæt
    Bestillingsnummer: F 016 800 663
Tekniske data
De vigtigste data
Anbefalet batteri
>= 4,0 Ah
Klippebredde
25 cm
Skæresystem
3-tands-blad, Pro Tap
Batterispænding
18,0 V
IP kapslingsklasse*
IPX1
Klippediameter, snor
40 cm
Klippediameter (kniv)
25 cm
Snordiameter
2,4 mm
Hovedgrebstype
Cykelhåndag
Klingetykkelse
1,8 mm
Huldiameter
25,4 mm
Vægt ekskl. batteri
5 kg
Udgangshastighed, ubelastet
3300 - 5300 o/min
Pakkemål (bredde x længde x højde)
337 x 1012 x 143 mm
Vis flere
Bosch GFR18V-25BH buskrydder med 8Ah batteri.
* Du kan finde flere oplysninger om afvigelserne i følgende link: Produktets tekniske karakteristika
Fabrikanter:
Robert Bosch Power Tools GmbH
Max-Lang-Strasse 40-46
70771 Leinfelden-Echterdingen
www.bosch-pt.com
kontakt@bosch.de
PRO GFR18V-25BH: Yderligere oplysninger
Produktets vigtigste egenskaber
Den batteridrevne buskrydder PRO GFR 18V-25 BH har en kraftig kulfri 600-W-motor med en maks. hastighed på 5300 o/min, som nås på mindre end ét sekund. Dens velafbalancerede design har et cykelstyr, der forbedrer førerkomforten samt reducerer træthed under arbejdet - styrets vinkel kan justeres uden værktøj. En tilstedeværelseskontrolfunktion sikrer, at værktøjet holdes driftsklar mellem klipning, så der ikke er behov for at låse op igen. Den elektroniske hastighedsindstilling holder automatisk hastigheden konstant, selvom arbejdsbetingelserne ændrer sig. Ved hjælp af den variable hastighedsudløser kan motorhastigheden justeres til de aktuelle arbejdsforhold, og det optimerer driftstiden og reducerer støjniveauet. Funktionen Bosch Anti-Tangle giver lettere trimning og sikrer, at langt græs eller ukrudt ikke bliver viklet omkring motorakslen, så maskinen blokerer. Med den store skærediameter - 25 cm til klipning med klinge, 40 cm til linjeklipning - kan den klare store opgaver uden besvær. Det er nemt at skifte mellem buskrydder og græstrimmer takket være den let udskiftelige klinge og spole. Den robuste Pro-Tap-spole sikrer uafbrudt trimning. Med EasyWind kan ny line isættes hurtigt, uden at det er nødvendigt at åbne spolen. Takket være det lave støjniveau er buskrydderen velegnet til arbejde i beboelsesområder og i støjfølsomme miljøer.
Udstyr og anvendelse
PRO GFR 18V-25 BH er den perfekte løsning til rydning af store områder for langt græs og ukrudt. Kompatibel med Bosch Professional 18V System og batterier i AMPShare-alliancen.